Kominek gazowy

Dlaczego warto?

Kominki gazowe łączą w sobie najlepsze cechy kominków wzbogacając je o możliwości niedostępne w klasycznych urządzeniach. To eleganckie i nowoczesne rozwiązania dla osób którym zależy na komforcie użytkowania. Prosta i wysublimowana forma pasuje do każdego rodzaju wnętrza, zarówno nowoczesnego, jak i klasycznego.

Wkłady gazowe nie wymagają przygotowania i składowania opału ani czyszczenia szyb – w czasie pracy nie powstaje popiół ani pyły. Zapomnij o sezonowaniu i dokładaniu drewna!

produkt certyfikowany

Bezpieczeństwo eksploatacji

Gazowe kominki, z racji tego, że muszą spełniać wygórowane wymogi bezpieczeństwa, są w szczególny sposób bezpiecznymi urządzeniami. Już na domowej instalacji gazowe, zgodnie z przepisami, powinien znajdować się zawór odcinający. Zamknięta komora spalania to najwyższy stopień bezpieczeństwa. Powietrze do spalania pobierane jest wyłącznie z zewnątrz przez system koncentryczny – komin powietrzno spalinowy. Przy jakichkolwiek problemach z drożnością przewodu powietrzno spalinowego lub dopływu gazu, kominek gazowy jest automatycznie wyłączany. Przed przypadkowym wypływem gazu, urządzenie chronione jest w pełni przez termoelektryczny iskrownik, a przed ewentualnym nadmiarem gazu chroni je rewizja ciśnieniowa – klapy bezpieczeństwa.

Z myślą o środowisku naturalnym wprowadziliśmy do sprzedaży kominki zasilane gazem. Wykorzystanie paliw gazowych znacznie przyczynia się do zmniejszenia emisji CO. Podczas spalania gazu ziemnego nie powstają szkodliwe dla środowiska związki siarki, sadza i popiół.

zdalne sterowanie

Ciepło pod kontrolą

Kominek sterowany jest za pomocą pilota. Użytkownik ma pełną kontrolę nad temperaturą, jak i czasem pracy kominka, co przekłada się na ekonomię ogrzewania.

Specjalnie zaprojektowany palnik tworzy płomień tradycyjnego kominka. System sterujący oparty na podzespołach Mertik Maxitrol pozwala na regulację wysokości płomienia.

Najczęściej zadawane pytania:

Jak dobrać odpowiedni model?
Analogicznie jak tradycyjne urządzenia opalane drewnem, tak i wkłady gazowe mają określoną moc i sprawność, zależną od wielkości urządzenia. Kryterium to powinno być uwzględnione jako jedno z podstawowych przy wyborze odpowiedniego modelu.
Jakim gazem zasilamy wkłady gazowe?
Przed przystąpieniem do zakupu kominka i instalacji musimy określić jakim gazem będzie zasilany. Kominki gazowe mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym z sieci jak i gazem LPG z butli gazowej.
Czy z zabudowie wkładu gazowego stosujemy kratki wentylacyjne?
Kratki na obudowie instalujemy i dobieramy również jak w kominkach opalanych drewnem. Pole powierzchni kratek dobieramy względem mocy urządzenia.
Jakie jest zużycie gazu – ziemny, lpg?
Zużycie gazu zależy od modelu wkładu, wielkości i rodzaju palnika gazowego
Przykładowo Leo 100 zużywa 0,6 kg/h LPG i 0,8 m 3/h NG
Czy da się podłączyć do zwykłego komina?
Jeśli posiadamy tradycyjny komin to należy dokonać koszulowania na całej jego długości przez włożenie do niego elementów komina systemu koncentrycznego.
Kominek gazowy a wentylacja/ rekuperacja?
Kominki gazowe mogą działać sprawnie w domach z rekuperatorem, czyli systemem odzyskującym ciepło z powietrza.
Czy da się zrobić DGP?
Zasady wykorzystania wkładu gazowego do systemu DGP są analogiczne tradycyjnego wkładu opalanego drewnem.
Czym należy zabudować wkład gazowy?
Zabudowę należy wykonać z materiałów izolacyjnych np płyty krzemianowo-wapiennych.
Kto może dokonać instalacja kominka gazowego?
Wszelkie zadania dotyczące przyłączenia kominka do instalacji gazowej oraz instalacji systemu odprowadzenia spalin należy zlecić instalatorowi z uprawnieniami gazowymi E.

Masz pytania? Napisz do nas, z chęcią pomożemy.