W naszej ofercie znajdą Państwo wkłady kominkowe zasilane gazem. Ze względu na wygodę użytkowania oraz ekologiczny charakter coraz częściej są one wybierane przez klientów zamiast tradycyjnych urządzeń opalanych drewnem.

Niewątpliwym atutem tych urządzeń jest fakt, iż nie wymagają stałej obsługi, dokładania drewna i czyszczenia z popiołu. Sterowane są za pomocą pilota. Jednym przyciskiem możemy więc włączyć i wyłączyć urządzenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

Certyfikaty
Przed zakupem należy sprawdzić, czy kominek posiada certyfikat CE. Stanowi on gwarancję bezpieczeństwa i świadczy o tym, że kominek przeszedł szereg testów pozwalających wyeliminować potencjalne zagrożenie. Urządzenia grzewcze z takim certyfikatem spełniają rygorystyczne dyrektywy Unii Europejskiej, dzięki czemu są bezpieczne dla zdrowia użytkowników oraz przyjazne dla środowiska. Tego typu kominki wymagają również cyklicznych przeglądów serwisowych. Raz w roku wykonuje je osoba z uprawnieniami do kontroli urządzeń gazowych. Przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto sprawdzić stan całej instalacji

Szczelność instalacji
Po podłączeniu systemu do sieci gazowej koniecznie należy sprawdzić szczelność wykonanych połączeń za pomocą specjalnego czujnika. W przypadku stwierdzenia przecieków – instalator powinien zamknąć zawór odcinający dopływ gazu i ponownie przeprowadzić montaż poszczególnych elementów zestawu. Przy problemach z drożnością instalacji lub dopływem paliwa urządzenie po prostu się wyłączy. Jeśli poszukujemy dodatkowego zabezpieczenia – można zaopatrzyć się w czujnik stężenia gazu i czadu.

Bezpieczeństwo eksploatacji – zabezpieczenia we wkładzie gazowym.
Gazowe kominki, z racji tego, że muszą spełniać wygórowane wymogi bezpieczeństwa, są w szczególny sposób bezpiecznymi urządzeniami. Już na domowej instalacji gazowe, zgodnie z przepisami, powinien znajdować się zawór odcinający. Zamknięta komora spalania to najwyższy stopień bezpieczeństwa, Powietrze do spalania pobierane jest wyłącznie z zewnątrz przez system koncentryczny – komin powietrzno spalinowy. Przy jakichkolwiek problemach z drożnością przewodu powietrzno spalinowego lub dopływu gazu, kominek gazowy jest automatycznie wyłączany. Przed przypadkowym wypływem gazu, urządzenie chronione jest w pełni przez termoelektryczny iskrownik, a przed ewentualnym nadmiarem gazu chroni je rewizja ciśnieniowa – klapy bezpieczeństwa.